Pacjent niesłusznie żąda sprostowania dokumentacji – jakie masz możliwości rozwiązania sporu
Rzetelne i solidne prowadzenie dokumentacji medycznej wyeliminuje niepotrzebne komplikacje związane z żądaniami pacjentów w sprawie sprostowania dokumentacji. Sprawdź, o czym pamiętać, gdy pacjent żąda od Ciebie – jako fizjoterapeuty - korekty wpisów.
Zapalenie więzadła rzepki prawego kolana – jak postępować z pacjentem
Gracz cierpi na zmiany zapalne w więzadle rzepki. Prawe więzadło rzepkowe pacjenta jest sztywne i bolesne. Sprawdź, co wyniknęło z badania pacjenta i jakie ćwiczenia pomogły zminimalizować dolegliwości bólowe.
Poznaj nowe terminy wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej
Trwają prace nad zawężeniem obowiązku tworzenia elektronicznej dokumentacji medycznej do konkretnych rodzajów dokumentów medycznych oraz zmianę terminów wdrożenia EDM. Sprawdź, czego możemy się spodziewać w tym obszarze.
Sprawdź, jak się przygotować do kontroli GIODO
GIODO w tym roku zapowiedział wzmożone kontrole sektora ochrony zdrowia. Dodatkowo placówki medyczne, które na dużą przetwarzają skalę dane osobowe, od maja 2018 roku muszą wyznaczyć inspektora ochrony danych. Sprawdź, dlaczego warto na te zmiany przygotować się już teraz.
Świadczysz usługi rehabilitacyjne w ramach kontraktu z NFZ - jak uniknąć kar
Jedną z najistotniejszych kwestii dla placówki świadczącej usługi rehabilitacji jest rzetelne prowadzenie dokumentacji medycznej, która odzwierciedli rzeczywiste wykonanie świadczeń zdrowotnych. Sprawdź, na ile zabezpieczy Cię to przed nałożeniem kary przez NFZ.
Przetwarzasz dane osobowe pacjentów - sprawdź, przed czym zabezpieczy Cię audyt
Nawet jeżeli wiedza o zagadnieniach bezpieczeństwa danych w Twojej placówce rehabilitacyjnej jest spora, to wynik audytu dostarczy nowych informacji, a zmapowane dane, systemy oraz urządzenia pozwolą uporządkować i zoptymalizować inne procesy poza przetwarzaniem danych i ich ochroną. Dlaczego warto przeprowadzić audyt?
Korzystasz gotowych wzorów z zakresu ochrony danych - czy to bezpieczne
Częstym błędem w przetwarzaniu danych osobowych jest korzystanie gotowych wzorów, bez dostosowania ich do realiów konkretnej placówki rehabilitacyjnej. Sprawdź, jak nie dopuścić do uchybień w zakresie ochrony danych.
6 ważnych zasad ochrony danych wrażliwych w przychodni rehabilitacyjnej
Przychodnie rehabilitacyjne mogą dowolnie wybrać środki bezpieczeństwa, aby chronić dane osobowe i dokumentację medyczną. Na co zatem się zdecydować, aby mieć pewność, że dane nie trafią w niepożądane ręce?
Joga jako uzupełniająca forma terapii w astmie
W terapii astmy najczęściej wykorzystuje się praktykę jogi zwaną pranajamą. Polega ona na kontrolowanym, świadomym oddechu i spełnia zasady standardowo stosowanych ćwiczeń oddechowych w astmie. Sprawdź, jak praktyka jogi pozytywnie wpływa na jakość życia chorych na astmę.
Jak zorganizować stanowisko pracy fizjoterapeuty do przeglądania badań obrazowych
Komputer to jedno z narzędzi pracy fizjoterapeuty, służące np. do przeglądania wyników badań radiologicznych. Organizacja stanowiska pracy wyposażonego w monitor ekranowy nie może być dowolna. Musi uwzględniać przepisy z zakresu technicznego bezpieczeństwa pracy oraz zasad ergonomii. O co zatem musisz zadbać?
W jaki sposób funkcjonuje mięsień zębaty przedni
Mięsień zębaty przedni jest położony na bocznej ścianie klatki piersiowej. Przyczepia się do dziewięciu górnych żeber i na brzegu przyśrodkowym łopatki. Poznaj konsekwencje braku odpowiedniej pracy tego mięśnia.
Sprawdź, jak planować właściwe wykonanie ruchu
Głównym zadaniem receptorów ruchu jest „odkodowanie” kolejnej fazy ruchu ciała, utrzymując równocześnie poprawną pozycję stawu i zachowując jego funkcję. Poznaj koncept związany z planowaniem ruchu i jego prawidłowym wykonaniem.