Fizjoterapia – absolwenci Bydgoskiej Szkoły Wyższej z obiecującymi perspektywami na karierę zawodową

Dodano: 16 czerwca 2020
Fizjoterapia – absolwenci Bydgoskiej Szkoły Wyższej z obiecującymi perspektywami na karierę zawodową

Uwaga! Ostatni dzwonek! W świetle nowych przepisów jest to ostatnia szansa na dwuletnie studia magisterskie. Jest to szczególnie ważna informacja dla fizjoterapeutów z samym licencjatem, w obliczu nowych rozporządzeń jedyną opcją na zdobycie tytułu magistra będzie cofnięcie się wstecz i zrobienie pełnych jednolitych studiów pięcioletnich.

Fizjoterapia – absolwenci Bydgoskiej Szkoły Wyższej z obiecującymi perspektywami na karierę zawodową

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto studiować fizjoterapię w Bydgoskiej Szkole Wyższej? Gdzie można znaleźć zatrudnienie po ukończeniu studiów w BSW? Dlaczego na usługi rehabilitacji popyt będzie wzrastać?

Fizjoterapeuta to zawód z przyszłością. Ale fizjoterapia to także wyzwanie dla wszystkich, którzy z tym kierunkiem wiążą karierę zawodową. Bydgoska Szkoła Wyższa jako pierwsza uczelnia niepubliczna w regionie otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku fizjoterapia. Obecnie oferuje uzupełniające studia magisterskie, które zdecydowanie podnoszą kwalifikację przyszłym i obecnym fizjoterapeutom! BSW prowadzi także jednolite 5-letnie studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia.

Zajęcia w Bydgoskiej Szkole Wyższej efektywnie łączą teorię z praktyką, dają szansę studentom na poznanie praktycznych aspektów przyszłej pracy. Praktyk w zawodzie studenci mogą nabywać na przykład w czasie wizyt w zaprzyjaźnionych uczelniach zagranicznych, m.in. na Ukrainie i w Niemczech.

Warto skorzystać z oferty Bydgoskiej Szkoły Wyższej tym bardziej, że jest ona w niewielkim gronie uczelni niepublicznych z uprawnieniami do kształcenia na kierunku fizjoterapia – studia II stopnia (magisterskie) W ostatnim czasie zmianie uległy przepisy określające wykonywanie zawodu fizjoterapeuty – do samodzielnego wykonywania zawodu niezbędne jest ukończenie studiów magisterskich!

Fizjoterapeuta – nie tylko dla osób starszych

Starzenie się społeczeństwa to wyzwanie, by zapewnić osobom starszym jak najlepsze zdrowie i jak najdłuższe, samodzielne życie. Unia Europejska przykłada duże znaczenie do nowych metod leczenia i rehabilitacji seniorów, by zapewnić im komfort samodzielności. Unijne wyzwania pomagają zrealizować fizjoterapeuci, którzy poznają – w czasie studiów – m.in. nowoczesne metody fizjoterapeutyczne w neurologii ogólnej, ale także innowacyjne sposoby analizy ruchu w neurorehabilitacji wraz z prowadzeniem rehabilitacji w zespołach bólowych i onkologicznych. Studenci mogą wybierać - w czasie nauki na II stopniu – dedykowane moduły m.in. z zakresu fizjoterapii w neurologii dziecięcej, czy neurologii ogólnej.

Ale nie tylko seniorzy mogą liczyć na wsparcie specjalistów – absolwentów BSW. Szybkie tempo życia i stres sprzyjają powstawaniu zespołów bólowych, w tym zwyrodnień i problemów charakterystycznych dla osób prowadzących siedzący tryb życia. I to kolejne wyzwanie dla fizjoterapeutów, którzy – w czasie studiów II stopnia – poznają poszerzone zagadnienia dotyczące diagnostyki, terapii i profilaktyki w zakresie wszystkich dziedzin medycyny fizykalnej, masażu oraz kinezyterapii.

Odbiorcami usług fizjoterapeutów są nie tylko pacjenci w placówkach medycznych, ale także kuracjusze w uzdrowiskach, klienci gabinetów odnowy biologicznej czy hoteli z klubami fitness oraz obiektów spa. Fizjoterapeuci znajdą również zatrudnienie w domach opieki społecznej czy spokojnej starości. Poza tym – popyt na usługi rehabilitacyjne, w tym masaże wzrasta, bo coraz większa liczba młodych ludzi, w tym studentów, aktywnie spędza czas, korzystając z szerokiego wachlarza sportów, także ekstremalnych, które wymagają odpowiedniego przygotowania, a także – właściwej regeneracji, np. po zawodach sportowych. Fakt, że wydłuża się jakość życia społeczeństwa UE, ale także wzrasta świadomość i zapotrzebowanie na aktywny styl życia, również w starszym wieku, zapewnia absolwentom fizjoterapii II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich Bydgoskiej Szkoły Wyższej szerokie spektrum możliwości zawodowych.

Słowa kluczowe:
fizjoterapia

Najnowszy numer

Nr 10 (45) - Wrzesień 2020

Fizjoterapia funkcjonalna nr 45 4FO0045

Jak pracować z dzieckiem z płodowym zespołem alkoholowym

Dostępny w wersji elektronicznej