Transmisja z Dnia E-Zdrowia: Cyfrowe rozwiązania w transporcie wewnętrznym

Anna Gawrońska
Anna Gawrońska
17.11.2023AKTUALNE
Transmisja z Dnia E-Zdrowia: Cyfrowe rozwiązania w transporcie wewnętrznym

W rozmowie z Joanną Nowak, kierownikiem Działu Zaopatrzenia Medycznego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku dr Anna Gawrońska zgłębia największe wyzwania związane z transportem wewnętrznym w obszarze opieki zdrowotnej. Ekspertki poruszają temat innowacyjnych metod cyfryzacji, które rewolucjonizują wykonywanie kluczowych czynności i procesów związanych z przemieszczaniem wyrobów medycznych. Wskazują również na konkretne korzyści płynące z implementacji cyfrowych rozwiązań w transporcie, które nie tylko usprawniają, lecz także podnoszą standardy bezpieczeństwa i efektywności w placówkach medycznych.  

  • Cyfrowe rozwiązania, takie jak systemy zarządzania flotą ambulansów, umożliwiają monitorowanie floty w czasie rzeczywistym, co pozwala na zoptymalizowanie tras, skrócenie czasu reakcji na nagłe sytuacje oraz efektywne zarządzanie zużyciem paliwa.

  • Wdrożenie inteligentnych systemów transportowych w szpitalach, które automatycznie śledzą lokalizację i przemieszczanie się materiałów medycznych, przyczynia się do zwiększenia efektywności procesów medycznych, eliminując opóźnienia i ułatwiając kontrolę nad ruchem wewnętrznym placówki.

  • Systemy automatyzacji dostaw w szpitalach, monitorowane za pomocą rozwiązań cyfrowych, pomagają w unikaniu opóźnień, utrzymaniu odpowiednich poziomów zapasów leków i sprzętu medycznego, jednocześnie eliminując błędy ludzkie, co ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa pacjentów i efektywności obsługi medycznej.

Pozostało jeszcze 66% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Autor
Anna Gawrońska
Dr n. ekon., specjalność logistyka. Autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu: cyfryzacji usług w ochronie zdrowia, zastosowania technik automatycznej identyfikacji i standardów interoperacyjności w obszarze ochrony zdrowia, zarządzania w ochronie zdrowia, automatyzacji i racjonalizacji wewnątrzszpitalnych procesów logistycznych; członek Rady ds. Interoperacyjności przy CeZ i członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia HL7