aplikacje mobilne

Poznaj sposób na to, jak aplikacje mobilne mogą wesprzeć procesy w placówce medycznej

Informacja stała się dobrem powszechnym. Korzystając z komputera i Internetu, w ułamku sekundy możemy odszukać dowolną informację. Technologie mobilne, takie jak smartfony, jeszcze bardziej ułatwiły ten proces. Sprawdź, jak go wspierają w ochronie zdrowia.

robot

Jak chronić prywatność pacjenta, wspomagając się w pracy CzatemGPT

Echa informacji o głośnej nowince technologicznej od organizacji OpenAI wciąż nie milkną. Niedawno świat obiegła szokująca wiadomość o tym, że Chat GPT zdał amerykański egzamin medyczny uprawniający do uzyskania tytułu zawodowego lekarza. Czego należy unikać w ochronie zdrowia, wspomagając swoją pracę czatem?

tomograf cena urządzenia

Jak wybrać nowy tomograf komputerowy dla szpitala

Tomograf to doskonałe narzędzie do szybkiej i dokładnej diagnostyki. Jednak aparat to tylko urządzenie. Musi ono działać w odpowiednich warunkach, w łączności z systemami archiwizacji danych i mieć kompetentną obsługę. Dopiero wtedy możliwości sprzętu mogą być w pełni wykorzystane. Jak wybrać tomograf komputerowy, aby zagwarantować najwyższą jakość badań?

leki

Niewłaściwe podanie leku – jakie wyzwania stoją przed częścią szarą placówek medycznych

Błędne podanie leków to jeden z częstych błędów w placówkach medycznych. Sprawdź, w jaki sposób można się zabezpieczyć przed podaniem niewłaściwego leku niewłaściwemu pacjentowi.

autonomiczny samochód

Pojazdy autonomiczne w szpitalu – jakie mogą znaleźć zastosowanie

Rozwiązania z wykorzystaniem autonomicznych pojazdów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Coraz częściej można spotkać poruszające się samochody autonomiczne w kontrolowanych środowiskach, takich jak duże tereny przemysłowe czy też porty. Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać takie pojazdy w placówkach medycznych.

kod kreskowy

Błędy w identyfikacji pacjenta – co pomoże je wyeliminować

Skanowanie kodów kreskowych przy łóżku pacjenta w połączeniu z elektronicznym zleceniem lekarskim pozwala na wyeliminowanie błędów w obszarze niewłaściwej identyfikacji pacjenta, chroniąc jednocześnie jego prywatność i prawo do ochrony danych osobowych. Sprawdź, jak korzystać z tego rozwiązania.

startup

Jak startupy medyczne wykorzystują technologie

Nowoczesne technologie mają coraz więcej zastosowań w medycynie. Mamy unikalną możliwość obserwowania pierwszych etapów transformacji, która zmienia sposoby pracy lekarzy oraz opieki nad pacjentem. Dowiedz się więcej.

kod kreskowy

Skanowanie kodów kreskowych przy łóżku pacjenta – czy zmniejszy liczbę pomyłek w pracy pielęgniarek?

Skanowanie kodów kreskowych z opasek pacjentów w połączeniu z elektronicznym zleceniem lekarskim to najprostszy sposób na uniknięcie błędów w zakresie niewłaściwego podania leków. Sprawdź, jak to cyfrowe rozwiązanie poprawi komfort pracy personelu pielęgniarskiego.

kod kreskowy

Skanowanie kodów kreskowych z wyrobów medycznych. Czy pomaga usprawnić funkcjonowanie szpitala?

Pierwsze doświadczenia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku z wykorzystania kodów kreskowych umieszczanych na wyrobach medycznych sięgają 2014 roku i wynikały z poszukiwania rozwiązania w zakresie usprawnień związanych z prowadzeniem magazynów depozytowych. Oto szczegóły tego rozwiązania.

stetoskop

Elektroniczny stetoskop. Czy jest na niego miejsce w POZ i AOS?

Sprawdzonym przykładem innowacji jest elektroniczny domowy stetoskop do samobadania pacjenta w warunkach nieambulatoryjnych. Sprawdź, jak sztuczna inteligencja kontroluje jakość zbieranych danych.