MBA w ochronie zdrowia w Warszawie – porównanie

Do zarządzania podmiotami leczniczymi, np. szpitalami, niezbędne są odpowiednie uprawnienia. Można je uzyskać, kończąc podyplomowe studia MBA z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia. Osoby chcące skorzystać z tej oferty edukacyjnej w Warszawie, mogą wybrać m.in. studia na Uczelni Łazarskiego, Akademii Leona Koźmińskiego i w Collegium Humanum. Czym różnią się poszczególne oferty i na jakiej podstawie wybrać?

Studia podyplomowe MBA w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia to szansa, by zdobyć szerokie kompetencje i otworzyć sobie nową ścieżkę kariery zawodowej. Ich program jest nakierowany na praktyczne aspekty zarządzania podmiotami leczniczymi – związane nie tylko z jakością świadczonych przez nie usług medycznych, ale przede wszystkim z zagadnieniami prawnymi, menedżerskimi i marketingowymi. Bogata wiedza zdobywana w trakcie takich studiów, pozwala menedżerom sprostać wyzwaniom, jakie stawiają realia polskiej ochrony zdrowia.

Właśnie dlatego tak ważne jest wybranie studiów podyplomowych MBA, które zapewnią najwyższą jakość kształcenia i dobre warunki do rozwijania kompetencji. Osoby, które chcą studiować w Warszawie, wyboru dokonują najczęściej pomiędzy trzema uczelniami – Akademią Leona Koźmińskiego, Collegium Humanum oraz Uczelnią Łazarskiego. Czym różni się ich oferta edukacyjna?

Koźmiński, Łazarski czy Collerium Humanum?

W 2019 roku wybrać można między Uczelnią Łazarskiego oraz Collerium Humanum. Akademia Leona Koźmińskiego ma obecnie w ofercie wyłącznie ogólne studia MBA Executive, które pozwalają poszerzyć wiedzę i umiejętności menedżerskie, ale nie dają uprawnień do zarządzania placówkami leczniczymi. Dlatego bliżej przyjrzymy się ofercie dwóch pierwszych uczelni.

  • Organizacja studiów

Zarówno w Collegium Humanum, jak i na Uczelni Łazarskiego zajęcia odbywają się w trybie modułowym. Na pierwszej uczelni wszystkie moduły są związane stricte z zarządzaniem w ochronie zdrowia, a nacisk kładzie się na rozwój praktycznych umiejętności. Na Uczelni Łazarskiego studenci obligatoryjnie muszą zaś przejść również przez moduł podstawowy – poświęcony ogólnej wiedzy z zakresu zarządzania i ekonomii.

  • Czas trwania studiów

W Collegium Humanum program MBA w obszarze zarządzania w ochronie zdrowia można ukończyć w ciągu dwóch semestrów – m.in. z uwagi na to, że zajęcia są skoncentrowane na zagadnieniach specjalistycznych. Na studia na Uczelni Łazarskiego trzeba poświęcić od 4 do 6 semestrów – w zależności od wybranego tempa nauki, ponieważ możliwe jest realizowanie jednego lub dwóch modułów w semestrze jednocześnie.

  • Uzyskiwane uprawnienia

Studia podyplomowe na obu uczelniach dają możliwość uzyskania uprawnień wymaganych w konkursach na dyrektorów placówek leczniczych. Absolwent studiów na Collegium Humanum otrzymuje jednak dodatkowo świadectwo oraz dyplom ukończenia studiów w języku angielskim, a także Apostille (Legalizację i uwierzytelnienie) dyplomu wydanego przez Apsley Business School w Londynie. To pozwala ubiegać się o pracę na stanowiskach kierowniczych w ochronie zdrowia także poza Polską.

Warto porównać ze sobą bliżej oferty obu uczelni i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie.

Autor: Sławomir Jagieła

Uzyskaj nieograniczony
dostęp do SerwisZOZ.pl

  • Aktualne informacje o zmianach prawnych
  • Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
  • Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
UZYSKAJ NIEOGRANICZONY DOSTĘP

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy