Jak skóra reaguje na składniki aktywne w kosmetykach?

/appFiles/site_102/images/autor/w0kdzgcKmDL4tqn.jpeg

Autor: Artykuł sponsorowany

Dodano: 28 listopada 2023
Jak skóra reaguje na składniki aktywne w kosmetykach?

Jeśli chcesz zadbać o swoją skórę każdego dnia, to musisz znać zasady pielęgnacji i używać kosmetyków odpowiednich do swojej cery. Poza tym, liczy się przede wszystkich skład takich kremów. Tylko substancje aktywne dają wyraźne rezultaty w pielęgnacji. Jakich składników warto szukać w kremach?

Kwas hialuronowy to doskonała substancja nawilżająca

Jeśli chodzi o znane i skuteczne substancje w kremach, to jedną z nich jest szeroko przebadany kwas hialuronowy. Jako cząsteczka higroskopijna ma zdolności silnie wiążące wodę, dzięki czemu zatrzymuje wilgoć na dłużej w skórze i sprawia, że skóra jest nawilżona głęboko w środku, ale także na powierzchni. Hialuronian może występować w postaci zarówno drobnocząsteczkowej, jak i średniocząsteczkowej, a także wysokocząsteczkowej. Kwas hialuronowy może być stosowany już w młodym wieku lub po 25 roku życia. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych ani dotyczących rodzaju cery lub płci. Jako substancja nie wchodząca w reakcje z innymi składnikami aktywnymi, jest często łączony z witaminami, retinolem, ceramidami i kolagenem.

Witamina C to silny antyoksydant, który ma szerokie zastosowanie w kosmetyce

Witamina C ma szerokie zastosowanie w kosmetykach do twarzy i nie bez powodu jest nazywana witaminą młodości. Jest bardzo silnym antyoksydantem, czyli zwalcza wolne rodniki, które przyczyniają się do szybszego starzenia skóry. Poza tym ma właściwości regeneracyjne i przeciwzapalne. Witamina C kojarzy się przede wszystkim z rozjaśnianiem twarzy, nadawaniem jej jednolitego kolorytu i zmniejszaniem przebarwień. Regularnie stosowana sprawia, że cera jest gładka, promienna i pełna życia. Jest to bardzo ważna właściwość witaminy C, bo większość kobiet zmaga się z problemem szarej cery i matowej skóry. Witamina C wzmacnia także ochronę przed słońcem, dlatego z powodzeniem może być używana w kremach z filtrami UV. Możesz ją zastosować w formie kremu lub serum. A jakie właściwości ma serum? Jest to silnie skoncentrowany kosmetyk, który działa szybko i mocniej na skórę. Nakładane przed kremem, wzmacnia jego działanie.

Ceramidy spełniają funkcję budującą w skórze

Kolejnym znanym składnikiem aktywnym w kremach i w serum są ceramidy, należące do grupy lipidów. Jeśli chodzi o ceramidy, to jest to główny składnik budulcowy w warstwie rogowej naskórka. Są one nazywane spoiwem warstwie ochronnej skóry i sprawiają że jest ona bardziej jednolita i szczelna. Dzięki temu woda nie ucieka z naskórka, a skóra jest chroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ceramidy przyczyniają się do wspomagania bariery hydrolipidowej skóry. Po czym poznać, że ta warstwa jest uszkodzona? Jeśli skóra jest ściągnięta po myciu, zaczerwieniona i trochę się łuszczy można sądzić, że warstwa ochronna skóry nie działa najlepiej. Ceramidy są polecane dla skóry suchej, ale także przy różnych chorobach skórnych takich jak atopowe zapalenie skóry i łuszczyca. Mogą być swobodnie łączone na przykład z kwasem hialuronowym i wtedy dają pełną ochronę skóry i wzmacniają ją.

Słowa kluczowe:
krem do twarzy

Uzyskaj nieograniczony
dostęp do SerwisZOZ.pl

  • Aktualne informacje o zmianach prawnych
  • Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
  • Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
UZYSKAJ NIEOGRANICZONY DOSTĘP

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy