świadczenie urlopowe

Czy wypłacać rezydentowi świadczenie urlopowe

Gdy SPZOZ prowadzi działalność socjalną w ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, lekarz rezydent będzie miał prawo do dofinansowania do wypoczynku na zasadach określonych w regulaminie placówki. Poznaj szczegółowe zasady wypłacania tych świadczeń urlopowych.

Podwyżki dla pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – jak je wypłacać

Podmioty lecznicze, które zawarły umowę z NFZ na realizację świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, mają obowiązek przekazywać pielęgniarkom dodatek do wynagrodzenia. W jaki sposób podzielić te środki?

Wynagrodzenie minimalne

Najniższe wynagrodzenie – co się zmienia

4.200 zł – to najnowsza kwota bazowa najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne i działalność podstawowej, innych niż pracownicy wykonujący zawody medyczne, zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Co to oznacza dla placówek medycznych?

wypłata wynagrodzenia

Kiedy musisz przelać wynagrodzenie na rachunek

Od tego roku normą staje się przekazywanie wynagrodzenia na wskazany przez pracownika rachunek bankowy, co nie wyklucza możliwości jego wypłacania bezpośrednio do rąk pracownika. Poznaj najnowsze zmiany.

wynagrodzenia SPZOZ

Od kiedy wyrównać wynagrodzenia pracowników

Już od kilku miesięcy obowiązuje ustawa regulująca zasady wzrostu wynagrodzeń pracowników w podmiotach leczniczych. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy trzeba wyrównać wynagrodzenie zasadnicze za poprzednie miesiące i jak traktować tzw. dodatek zembalowy w przypadku wynagrodzeń pielęgniarek. Sprawdź, jak postąpić w tym przypadku.

Co się zmieni w wynagrodzeniach w ochronie zdrowia

Co się zmieni w wynagrodzeniach w ochronie zdrowia

Obecny rok z pewnością będzie niezapomniany, jeżeli chodzi o wielkie i szybkie zmiany w systemie opieki zdrowotnej. Już zapowiedzi budziły niepokój kierowników placówek. W którym kierunku zmierza system i czy jesteśmy w stanie dalej funkcjonować, spełniając wszystkie wymogi ustawowe?

podwyżki SPZOZ

Wzrost płacy minimalnej – gdzie szukać finansowania dla placówek

Minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2017 r. wynosi 2 tys. zł brutto. Wzrost płacy minimalnej zapoczątkował niepokój wśród kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi. Dlaczego? Jeszcze w 2016 roku pojawiły się obawy o przyszłość funkcjonowania placówek bez gwarancji uzyskania lepszego finansowania. Jak sprostać wzrostowi płacy minimalnej?

podwyżki dla pielęgniarek i położnych

Czy środki ze stawki kapitacyjnej lekarskiej przeznaczać na podwyżki dla pielęgniarek i położnych

NFZ przekazuje środki na podwyżki dla pielęgniarek i położnych w stawce kapitacyjnęj pielęgniarskiej i położniczej. Podniósł także wskaźniki korygujące w stawce kapitacyjnej - lekarskiej. Jeżeli świadczeniodawcy wystarcza środków finansowych ze stawki pielęgniarki i położnej, aby zabezpieczyć te podwyżki, czy musi jeszcze dodatkowo przekazywać środki, które są przekazywane w stawce lekarskiej dla pielęgniarek i położnych?

wynagrodzenia SPZOZ

Placówka musi zapłacić za dyżury rezydentów

Rezydenci w ramach programu specjalizacji muszą dyżurować 10 godzin i 5 minut tygodniowo. Placówka prowadząca szkolenie specjalizacyjne ma obowiązek wypłacić im wynagrodzenie z innych środków niż przekazane na finansowanie rezydentury przez ministra zdrowia.

Podwyżki dla pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek najwcześniej na koniec lutego

Dopiero pod koniec lutego pielęgniarki i położne podstawowej opieki zdrowotnej mogą liczyć na obiecane z początkiem 2016 roku podwyżki wynagrodzeń.